Wszystkie wpisy, których autorem jest ZW

WIESŁAW ROŻNIATOWSKI

Dnia 3 listopada br odszedł od nas Kolega Wiesław Rożniatowski. Był wieloletnim i zasłużonym członkiem Towarzystwa Przyjaciół Miasta Żyrardowa, Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Przez wiele lat wspierał działalność TPMŻ swoja wiedzą, szerokim doświadczeniem, znajomością historii i aktualnych problemów naszego miasta.

Znakomity pedagog, samorządowiec, Radny RMŻ w latach 1990-2000, Wiceprezydent Żyrardowa w latach 1994-1998, pierwszy Prezes TBS, społecznik, ale przede wszystkim wspaniały człowiek.

Do końca swego życia był aktywny i brał udział we wszystkich formach działalności Towarzystwa. Takim będziemy Go pamiętać.

Cześć Jego pamięci.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Ewangelickim w Żyrardowie w         dniu 8 listopada br /czwartek/ o godz.11tej.

Zarząd TPMŻ

Nasza historia zachowana w pamięci w 100-lecie Odzyskania  Niepodległości

 Towarzystwo Przyjaciół Miasta Żyrardowa zaprasza

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Żyrardowa serdecznie zaprasza na wykład Pana Andrzeja Góralskiego pt.: „ Żyrardowska droga ku niepodległości” w dniu 06. 11. 2018r. o godz. 16-tej w siedzibie biblioteki przy ul. Mostowej 1.

O wielu nieznanych powszechnie fragmentach kart historii naszego miasta z tego okresu będzie można się dowiedzieć podczas spotkania, jest to jedyna okazja aby poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

Barbara Rzeczycka – Prezes TPMŻ

„ Bacciarelli z Żyrardowa”

Towarzystwo Przyjaciół Żyrardowa po raz kolejny przybliżyło mieszkańcom miasta mało znane lub zupełnie nie znane karty jego historii.  2 października br. w siedzibie Biblioteki Powiatowej i Miejskiej w Żyrardowie odbyło się spotkanie z niezwykłą osobą – Panią Ewą Bacciarelli-Hallala przedstawicielką siódmego pokolenia Marcello Bacciarellego. Portrety tego znamienitego malarza, tworzącego w XVIII wieku , prezentowane były na wystawie monograficznej na Zamku Królewskim w Warszawie od 9 czerwca do 9 września br. , w związku z 200 rocznicą śmierci artysty. Czytaj dalej „ Bacciarelli z Żyrardowa”

Zebranie członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej TPMŻ

Witam serdecznie i zapraszam na zebranie Zarządu i Komisji Rewizyjnej w dniu 9.10.2018r. o godz. 16tej / wtorek / w siedzibie biblioteki ul. Mostowa 1.
W programie spotkania m.in.
– podjecie Uchwały powołującej sekretarza TPMŻ
– podsumowanie ostatnich działań
– propozycje na najbliższe miesiące
– sprawy różne.
Liczę jak zwykle na niezawodną obecność / ze względu na podjęcie Uchwały/.
Prezes TPMŻ
Barbara Rzeczycka

Zbigniew Mikulski

   24 lipca br. odszedł od nas w wieku 88 lat Pan ZBIGNIEW MIKULSKI.

Zmarły był wieloletnim i zasłużonym członkiem Towarzystwa Przyjaciół Miasta Żyrardowa. Przez wiele trudnych lat Pan Zbigniew Mikulski był aktywnym członkiem Zarządu Towarzystwa wspierając jego działalność swoją wiedzą i szerokim doświadczeniem oraz znajomością realiów naszego miasta, życia jego mieszkańców i aktualnych problemów funkcjonowania Żyrardowa. W dalszych latach był członkiem Komisji Rewizyjnej naszego Towarzystwa.

     Do końca swego życia był aktywnym członkiem Towarzystwa biorącym udział w działalności Towarzystwa Przyjaciół Miasta Żyrardowa. Takim Go będziemy pamiętać.

                                                   CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI

    Ceremonia pogrzebowa Pana Zbigniewa Mikulskiego odbędzie się w sobotę 28 lipca br. w Żyrardowie. Msza św. w Kościele pw. Karola Boromeusza rozpocznie się o godz.12.00