Nasza historia zachowana w pamięci

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Żyrardowa zaprasza serdecznie na kolejne spotkanie poświęcone historii naszego miasta. Tym razem będzie to pokaz slajdów pt. „Zobaczmy ślady historii, poznajmy  dowody pamięci, czyli patriotyczny spacer po żyrardowskim centrum”.

Projekcja odbędzie się 20 listopada (sobota) o godz. 16-tej w Sali Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie ul. Karola Dittricha 1. Wirtualną wycieczkę po centrum naszego miasta, pozwalającą dostrzec zmiany jakie w nim zaszły, zobaczyć ślady historii z nim związanych, poznać dowody naszej pamięci o żyrardowskich bohaterach II wojny światowej, prowadzić będzie Piotr Siwierski. Jest on żyrardowianinem z urodzenia – rocznik 1949 – absolwentem Liceum Ogólnokształcącego nr 63 i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po 45 latach pracy w wyuczonym zawodzie zootechnika, w tym dwudziestu spędzonych za biurkiem w jednego z urzędów centralnych, z którego przeszedł na emeryturę, zaczął działać społecznie. Teraz jest m.in. skarbnikiem w TPMŻ oraz szefuje Środowisku Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej „Żaba – Bażant” w Żyrardowie.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszam –  Barbara Rzeczycka  –  Prezes TPMŻ