Koncert Żyrardowskiej Orkiestry Ulicznej

Koncert Żyrardowskiej Orkiestry Ulicznej na zakończenie Roku Jubileuszowego Towarzystwa 

We wrześniu /9/  2015 roku, po raz pierwszy na scenie Centrum Kultury, wystąpiła z koncertem, nowo powstała na bazie członków Klubu „Muzykus”-  Żyrardowska Orkiestra Uliczna. Był to koncert zorganizowany przez Towarzystwo  dla członków i sympatyków TPMŻ, który był zwieńczeniem roku obchodów 50 – lecia powstania tego stowarzyszenia.

Orkiestra, która powstała w 2011 r., kierowana przez Tadeusza Kurana,  jest ewenementem na skalę ponadregionalną. W czasie ponad dwugodzinnego koncertu Orkiestra wykonała ponad 20, powszechnie znanych i lubianych utworów, w tym także o tematyce związanej z Żyrardowem m. in.  napisanych i skomponowanych przez naszego mieszkańca – Ryszarda Jurkiewicza.

Publiczność, która zapełniła wszystkie możliwe miejsca sali widowiskowej CK, długo oklaskiwała występujących muzyków wręcz zachwycona granymi, lubianymi utworami w ich świetnym wykonaniu, a wielu uczestników tego wydarzenia przyłączało się śpiewem do wykonywanych utworów wyrażając oczekiwanie powtórzenia tego występu Orkiestry.

/SN/

Tydzien Zyrardowa 1

Tydzien Zyrardowa

Zycie Zyrardowa